Znikający las w Brwilnie

Inne tematy niezawarte w pozostałych działach.
F_X

Znikający las w Brwilnie

przez F_X » 15 sty 2018, o 13:54

Tempo wycinki lasu w Brwilnie sprawia, że należy zadać pytanie czy za kilka lat zostanie z niego cokolwiek. Czy Leśnictwo podpisało jakiś kontrakt na dostawy drewna do Ikea? Za chwilę nazwa przesympatycznej leśniczówki będzie nieodpowiednia i trzeba będzie ją zmienić na krzakówka, a jej część edukacyjna będzie miała charakter archeologiczny - dzieci tak wyglądał las w Brwilnie, a takie zwierzątka mieszkały w dziuplach starych drzew, które w ramach prac porządkowych wychlastaliśmy.

Kamil
Redaktor

Re: Znikający las w Brwilnie

przez Kamil » 15 sty 2018, o 14:17

W lasach prowadzona jest tzw gospodarka leśna. Myślę, że nikt przy zdrowych zmysłach nie wytnie całego lasu. Odkąd pamiętam, w lasach zawsze trwała wycinka. To nie rezerwat. Myślę, że dla naszego lasu gorsi są ludzie, którzy w nim śmiecą.
Kamil B.

F_X

Re: Znikający las w Brwilnie

przez F_X » 16 sty 2018, o 09:17

> W lasach prowadzona jest tzw gospodarka leśna.

Z naciskiem na gospodarkę i zaspokojenie ssania na drewno. Kolega chyba dawno nie zapuszczał się w okoliczny las - sugeruję dłuższy spacer.

> Odkąd pamiętam, w lasach zawsze trwała wycinka.

To oczywiste, wycinka trwała i trwa w najlepsze. Potrzeby są i na pewnym poziomie trzeba je zaspokajać, ale skala i tempo prac w naszym małym obszarze leśnym ..... są jakby coraz większe. Mam subiektywne wrażenie, że Lasy Państwowe zaczynają działać jak firma komercyjna z zadaniem maksymalizacji zysku ze sprzedaży drewna.

> To nie rezerwat.

Może nie rezerwat, ale Park Krajobrazowy - nie plantacja.

> Myślę, że dla naszego lasu gorsi są ludzie, którzy w nim śmiecą.

Ci śmiecący w lesie za chwilę zostaną ukarani brakiem lasu ;)

Powrót do Ogólne